Wakacje to czas, kiedy dzieci mają wolne od szkoły, a dorośli wykorzystują swój urlop wypoczynkowy. Wiele rodzin w tym czasie decyduje się na wykup dwutygodniowych wakacji w ciepłych krajach, gdzie mogą odpocząć od obowiązków domowych, a także stresu związanego z pracą.
Polska, czy zagranica?
Wakacje za granicą mają oczywiście swoich zwolenników i przeciwników. Do pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim osoby, które pasjonują się kulturą i zwyczajami innych państw. Takie wakacje zwykle kojarzą się z leniwym opalaniem nad basenem przy wynajętym basenie lub okolicznej plaży. Jest to stereotypowe podejście, ponieważ coraz popularniejsze są wycieczki objazdowe organizowane przez hotele, co znacznie zwiększa atrakcyjność takiego wypoczynku i przybliża do poznawania kultury danego kraju. Natomiast drugą grupę reprezentują osoby, które preferują aktywny wypoczynek w Polsce. Kraj ten nie należy do największych i wielu się wydaje, że nic ciekawego nie można już w nim znaleźć. Nic bardziej mylnego – Polska jest bardzo zróżnicowana pod względem terenu i samej przyrody – jest dostęp zarówno do morza, jak i gór. Nietrudno więc znaleźć ciekawe i wyjątkowe miejsca, a także atrakcje dla ludzi rządnych przygód. Na północy kraju warto odwiedzić wszystkie nadmorskie miasta oraz przede wszystkim odbyć spacer po molo. Choć polskie morze nie należy do najcieplejszych nawet w sezonie, to mimo to ma swój niepowtarzalny urok.
Góry, czy morze?
Będąc już nad morzem, warto także udać się nieco na wschód, czyli na Mazury. Niezwykłe miejsce z niezliczoną ilością jezior co rok przyciąga wielu turystów. Z kolei na południu Polski najważniejszy punkt to oczywiście Kraków, Wieliczka, Myślenice i oczywiście Zakopane oraz Bieszczady – miejsca szczególnie uwielbiane przez miłośników gór i natury.
Dodaj odpowiedź
Zobacz Komentarze