Kultura w Myślenicach

Coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do zdrowego trybu życia i zwraca uwagę na to, by wolny czas spędzać aktywnie. Dlatego podczas poszukiwań oferty na wakacje czy weekendowy wyjazd należy brać pod uwagę to, na jakie atrakcje możemy liczyć w wybranej okolicy. Wiele ciekawych pomysłów na aktywne spędzenie czasu oferują Myślenice. Miasto położone jest nad rzeką Rabą, niedaleko jeziora Dobczyckiego, na trasie łączącej Kraków i Zakopane.

Kultura

Dla osób interesujących się kulturą, historią i zabytkami znajdzie się wiele atrakcji w samych Myślenicach. To przede wszystkim rynek z XV wieku ze słynną Kamienicą Obońskich oraz studnia, która równocześnie jest fontanną. Oprócz tego warto zobaczyć znajdujący się niedaleko rynku Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który został wybudowany również w XV wieku. Osoby, które preferują bardziej aktywny wypoczynek także znajdą tutaj wiele atrakcji dla siebie. Najwięcej możliwości znaleźć można w turystycznej dzielnicy Zarabie, która rozciąga się wzdłuż rzeki Raba. Jej największą atrakcją jest Góra Chełm, na której szczycie umiejscowiono punkt widokowy. Zdobycie góry pieszo nie jest zbyt wymagające, ale stanowi znakomitą przygodę, szczególnie że ze zboczy rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Osoby mniej sprawne mogą skorzystać z czynnego cały rok wyciągu krzesełkowego. Zimą góra stanowi wspaniałą atrakcję dla miłośników narciarstwa zjazdowego.

Trasy rowerowe

Oprócz tego Myślenice oferują dużą ilość tras rowerowych, szlaków pieszych i ścieżek spacerowych. W mieście znajduje się park linowy, plaża z kąpieliskiem oraz skate park. Dodatkową atrakcją jest niewielka odległość od Krakowa oraz innych miejscowości turystycznych jak Siepraw, Dobczyce, Lanckorona czy Mszana Dolna.