Myślenice miejsce pełne atrakcji

Zbliża się okres letni. Jest to czas urlopów, wyjazdów. Marzy Ci się aktywny wypoczynek? Myślenice to odpowiednie miejsce dla Ciebie. Myślenice to urokliwe miasto w województwie małopolskim leżące nad rzeką Rabą. Jest to świetne miejsce do odpoczynku zarówno dla osób ceniących aktywny wypoczynek, jak i tych, co lubią zwiedzać różne atrakcje. A w tym miejscu ich nie brak.

Lato w Myślenicach

W Myślenicach funkcjonuje ośrodek narciarski dla pasjonatów sportów zimowych. W okresie letnim ośrodek proponuje park linowy, kolej linową i wieżę widokową. Ponadto jest to miejsce, z którego można zacząć wędrówkę na górę Chełm. Dla miłośników pieszych wycieczek jest dostępnych wiele tras na szczyty okolicznych gór. Są to między innymi Uklejna, Śliwnik czy Pogórze Wielickie. W mieście jest również dużo tras rowerowych. Trasy różnią się między sobą poziomem trudności. W Myślenicach istnieją jedyne w Polsce trasy rowerowe typu downhill. Miejsce te przyciąga wielu pasjonatów tego sportu. Natomiast w centrum miasta można korzystać z rozbudowanego skate parku.

Dla osób wypoczywających z dziećmi idealnym miejscem do odwiedzin będzie park rozrywki w Myślenicach. Podczas gdy dzieci będą pozbywały się nadmiaru energii, rodzice mogą odpocząć w pobliskiej restauracji. W mieście dostępne są również baseny, zarówno basen kryty, jak i letni na świeżym powietrzu.

Wakacje w Polsce

Kolejne atrakcje warte uwagi to rezerwat przyrody nad Rabą czy też ruiny zamku. W rezerwacie można zwiedzić ruiny wieży strażniczej oraz pozostałości po fosie. Myślenice to również baza wypadowa do dalszych wycieczek. Ogromnym atutem tego miejsca jest spokój i cisza. Miasto bogate w atrakcje dla osób aktywnych i tych ceniących spokojny wypoczynek. Tutaj każdy znajdzie dla siebie miejsce.