Gdzie warto się wybrać na aktywny wypoczynek?

Każdy z nas czasami chce wyrwać się z domu, żeby choć na krótką chwilę móc odpocząć w sposób dla siebie optymalny. Dla osób lubiących spędzać wolny czas aktywnie doskonałym wyborem będzie wyjazd do Myślenic. Ta pięknie położone miasto w niewielkiej odległości w kierunku południowym od Krakowa, nad rzeką Rabą wśród stosunkowo niewielkich wzniesień idealnie nadaje się na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Atrakcje Myślenic

Podstawowe atrakcje, które czekają na każdego to przede wszystkim:

  • duża ilość ścieżek rowerowych i pieszych biegnących przez malownicze zakątki o różnych poziomach trudności,
  • możliwość wyjścia lub wyjazdu kolejką krzesełkową na górę Chełm i obejrzenie pięknej panoramy okolicy z wieży widokowej, a w okresie zimowym uruchamiany jest stok narciarski,
  • downhill, czyli ekstremalny zjazd z góry Chełm na rowerach zapewnia moc wrażeń i adrenaliny,
  • dla chcących popływać lub szukają ochłody, dostępna jest kryta pływalnia, lub kąpielisko nad rzeką Rabą, które zwłaszcza w okresie letnim cieszy się ogromną popularnością,
  • malowniczy park położony nad brzegami rzeki Raby z licznymi miejscami do odpoczynku,
  • zwiedzanie zabytkowych obiektów takich jak Muzeum Niepodległości, Rynek czy miejscowy zamek,
  • do innych form spędzania wolnego czasu znajdziemy możliwość skorzystania z kortów tenisowych czy szkółka jazdy konnej.

Młodsze pokolenie też odnajdzie liczne atrakcje takie jak place zabaw, skatepark czy park linowy.

Aktywnie w Myślenicach

Ta długa lista miejsc aktywnego wypoczynku jest przykładem, że Myślenice są bardzo dobrym miejscem odpoczynku i relaksu, zwłaszcza jeśli aktywny wypoczynek jest nam bliski i lubimy tak spędzać wolny czas. Więc jeśli szukasz miejsca z dużą ilością atrakcji, to warto odwiedzić Myślenice.