W jaki sposób spędzać czas w Myślenicach?

Myślenice jest to gmina, położona w województwie małopolskim. Leży 30 kilometrów na południe od Krakowa, nad rzeką Rabą. W tekście tym znajdą Państwo odpowiedzi na pytania, jakie atrakcje oferuje nam gmina Myślenice. Myślenice jako gmina oferuje przede wszystkim atrakcje, które związane są z aktywnym wypoczynkiem.

Jednymi z najbardziej znanych atrakcji są trasy rowerowe

W Chełmie znajduje się tak zwane cyklocentrum, gdzie oferowane jest ponad 30 kilometrów tras rowerowych posiadających różną skalę trudności. Można je podzielić na trasę czerwoną o długości 16 kilometrów, trasę zieloną – 7,6 kilometra oraz trasę czarną – 1,5 kilometra. Pomimo tego dla miłośników mocnych wrażeń i adrenaliny oferowane są specjalne trasy zjazdowe – downhill, które zlokalizowane są na Górze Chełm. Natomiast dla osób, które preferują inny aktywny wypoczynek, oferowane są liczne trasy piesze. W gminie tej przyroda ma magiczną moc, nazywana jest istnym rajem bez względu na porę roku. Jest to teren bardzo zróżnicowany, znajdziemy tam zarówno góry, doliny czy wzniesienia, które urozmaicą nasze wędrówki. Gmina oferuje trasy piesze o różnej trudności, więc można podzielić je na szlaki czerwone, żółte, zielone oraz niebieskie. Zimą, gmina Myślenice zaprasza wszystkich miłośników nart na stok narciarski na górze Chełm. Kolej krzesełkowa, która jest tam oferowana jest jedną z najdłuższych tego typu w całej Polsce. Pomimo zjazdu na nartach, na samej górze znajduje się wieża widokowa, dzięki której możemy zobaczyć krajobraz gminy.

Ponadto gmina oferuje również coś dla miłośników tenisa

Nowe korty tenisowe, które są pokryte nowoczesną powierzchnią sztuczną, może odwiedzić każdy, kto tylko ma na to ochotę. Są to świeżo zmodernizowane obiekty na których mogą trenować zarówno młodzi jak i starsi. W gminie Myślenice znajdziemy również inne atrakcje gdzie będziemy mogli aktywnie spędzić czas, takie jak: baseny otwarte, szkółki jazdy konnej czy możliwość łowienia ryb.