Najlepsze akcesoria dla twoich mebli

Będąc małym dzieckiem nie jeden z nas marzył o cudownym pokoju, gdzie mógłby się bawić, marzyć oraz dorastać. Niestety nie każdy miał taką możliwość, jednak jak nie my to kto? Dokładnie tak, nasze dzieci. Chcąc stworzyć mały, prywatny świat dziecku przede wszystkim musimy pamiętać, że meble do pokoju dziecka oprócz fantazyjnego wyglądu i wygodny powinny być praktyczne, a co najważniejsze – bezpieczne.

Bezpieczna przestrzeń

W stworzeniu bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni bardzo przydatne są akcesoria meblowe. Do takich akcesoriów zaliczyć można np. praktyczne uchwyty bądź gałki meblowe, systemy szuflad z wkładami, prowadnice meblowe, mocowania oraz podpórki do półek, kółka i rolki meblowe bądź maty dekoracyjne. Dzięki tym wszystkim pomocom możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze naszemu dziecku. Podstawowym oraz niezastąpionym elementem jest jak najbardziej łóżko i szafa, ewentualnie komoda. Reszta wyposażenia zależy od wieku i preferencji dziecka. Półki mocowane na ścianach bądź stojące, w zależności mogą być miejscem na zabawki lub na książki, pomoce naukowe, pamiątki. W pokoju dla młodszego dziecka nie może zabraknąć przestrzeni do swobodnej zabawy, zwłaszcza do zabawy z rówieśnikami bądź osobą dorosłą. Praktycznym rozwiązaniem jest także fotel bądź krzesło koło łóżka, które będzie nieocenione przy wieczornym czytaniu bajek. W pokoju starszego dziecka na pewno nie może zabraknąć dużego biurka z wygodnym krzesłem, a także szafek z przegródkami, szufladami, które pomagają w organizacji miejsca i w utrzymywaniu porządku.

Akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe mają przede wszystkim stworzyć taki pokój bardziej praktycznym, dlatego warto inwestować np. w kółka czy rolki meblowe, zwłaszcza w odniesieniu do dużych, ciężkich mebli, ponieważ zdecydowanie ułatwią utrzymanie porządku, przy czym można je łatwo zablokować dzięki czemu nie ma ryzyka, że dziecko samo przesunie mebel czy zrobi sobie krzywdę. Rozbudowane łóżka z systemami szuflad są korzystnym elementem wyposażenia, ponieważ można tam zmieścić naprawdę dużo rzeczy oraz nie trzeba rezygnować z wolnej przestrzeni w pokoju na rzecz dostawiania szafek. Dzięki temu można naprawdę ciekawie zagospodarować wnętrze i nie pozbawiać się jednocześnie wygód.

Dodatki dla mebli

Takie drobiazgi jak odpowiednio dostosowane uchwyty są podstawą w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa, a zwłaszcza jeżeli myślimy o najmłodszych. W tej grupie wiekowej warto także zaopatrzyć się w zabezpieczenia, żeby dziecko np. samo nie otworzyło drzwi czy szafki, z której może coś wypaść. Tyczy się to całego domu, jednakże w pokoju dziecko spędza najwięcej swego czasu. Przygotowanie pokoju powinno być przede wszystkim dobrze przemyślane, abyśmy później tego nie żałowali. Ma być ładnie oraz bezpiecznie, dlatego że wiadomo. Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic.