Miasto Myślenice – wypoczynek, atrakcje

Myślenice jest to niezwykle ciekawa miejscowość położona w województwie małopolskim, niedaleko miasta Kraków. Przez tą niezwykłą miejscowość przebiega słynna trasa z Krakowa do Zakopanego, tak zwana zakopianka. Jest to dość ciekawa miejscowość pod względem zarówno historycznym jak i turystycznym. Na pewno znajdzie się tu wiele ciekawych atrakcji i miejsc do zwiedzania.

Atrakcje dla każdego!

Jedną z głównych atrakcji miasta jest góra Chełm na szczycie, której znajduje się punkt widokowy. Idealna na aktywny wypoczynek. Głównym punktem miasta jest oczywiście nic innego jak Rynek w Myślenicach, na którym można podziwiać studnię będącą fontanną. Oczywiście nie zabraknie tu także zbiornika wodnego. Jezioro Dobczyckie jest to malowniczy, sztuczny zbiornik pomiędzy Myślenicami a Dobczycami, powstały na skutek budowy zapory na rzece Łabie. W mieście nie zabraknie również miejsca na Park Przygody, który oferuje liczne wydarzenia sportowe oraz różnego typu imprezy. W Myślenicach nie zabraknie również miejsc do zwiedzania, gdyż miasto to ma bogatą historię. Zatem naprawdę warto wybrać się do Myślenic. Każdy w tym urokliwym mieście na pewno znajdzie coś dla siebie. Miasto oferuje zarówno dużo miejsc do zwiedzania uwarunkowanych historycznie, jak i miejsc do aktywnego wypoczynku, czy odpoczynku nad jeziorem.

Park Przygody w Myślenicach

Miasto oferuje także liczne atrakcje dla turystów w Parku Przygody w Myślenicach. Dlatego też jest to miejsce warte odwiedzenia, zarówno na wypoczynek z rodziną czy ze znajomymi. W mieście znajdzie się również dużo tras rowerowych czy pieszych, stoki narciarskie na górze Chełm, skatepark na Zarabiu, otwarty basen letni, korty tenisowe czy szkółka jazdy konnej. Dlatego miasto to naprawdę warto odwiedzić i spędzić aktywnie czas oraz doznać mnóstwa wrażeń jakie oferuje to miasto.