Wypoczynek w Myślenicach

Poszukujesz atrakcje na parę dni? Lubisz aktywny wypoczynek? Jeśli siedzenie w miejscu nie jest dla ciebie, lubisz ruch i aktywność fizyczną to mamy dla ciebie parę ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Myślenice to opcja dla ciebie, ponieważ daje wiele możliwości i każdy znajdzie coś dla siebie.

Myślenice to miasto położone w województwem małopolskim, blisko Krakowa.

Najczęściej wybieraną formą aktywnego wypoczynku w Polsce jest jazda na rowerze. Myślenice posiadają trasy rowerowy, a dzięki małej odległości od Krakowa można wybrać się na przejażdżkę do Krakowa. Znajdzie się coś zarówno dla fanów miejskiego zgiełku, jak i entuzjastów spokoju i ciszy. Myślenice oferują bardzo ciekawe miejsca do zwiedzenia. Piesze wędrówki po zabytkach to dobra opcja na spędzenie aktywnie czasu. Dodatkowo pozwoli na poznanie nowych historii. Najlepiej przejść się malowniczym rynkiem i odwiedzić najciekawsze miejsca na mapie Myślenic. Kolejnym ciekawym pomysłem na aktywny wypoczynek jest odwiedzenie Muzeum Niepodległości. Historia i aktywny wypoczynek w jednym. Dla fanów wędrówek górskich też jest interesująca alternatywa. W okolicach występuje Góra Chełm oraz szczyt górski Uklejna.

Góry to dobry pomysł bez względu na porę roku.

Jeśli lubisz spędzać czas w okolicach jezior to jest opcja również dla ciebie. Jezioro Dobczyckie jest to zbiornik zaporowy położony w województwie małopolskim pomiędzy Myślenicami a Dobczycami. Natomiast jeśli najlepszym wypoczynkiem dla ciebie jest natura i spokój. Spacery, jogging i jazda na rowerze leśnymi ścieżkami mają zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Pomaga oczyścić umysł, złapać dystans. Wyciszenie, harmonia i uspokojenie gwarantowane. Coraz większa świadomość na temat zdrowego stylu życia sprawia, że coraz więcej osób postanawia spędzić urlop aktywnie, szukając oddechu i spokoju na zewnątrz. Wyżej wymienione opcje ułatwią znalezienie aktywności dla siebie.