Najlepszy monitoring pojazdów GPS – który wybrać?

Lokalizator pojazdów to przydatne urządzenie, które może pomóc odszukać samochód pracownika w czasie rzeczywistym. Niemal wszystkie modele lokalizatorów są w stanie dostarczyć precyzyjne informacje na temat przebiegu trasy i wyświetlić dokładny adres postoju. Lokalizator GPS może co więcej zabezpieczyć własny samochód. To gwarancja odnalezienia cennego pojazdu w przypadku kradzieży. Znacznie szerszym zagadnieniem jest kompleksowy monitoring auta, który warto rozważyć w przypadku prowadzenia firmy transportowej.

Monitoring pojazdów w celach służbowych oraz jego funkcje?

Monitoring pojazdów GPS to coraz bardziej atrakcyjny sposób zwiększania efektywności pracy. Dostrzeżone dotychczas trasy mogą posłużyć do analizy oraz skrócenia czasu dojazdu do wyznaczonego punktu. Analiza odbywa się w systemie, więc użytkownik nie musi wykonywać jej samodzielnie. Wiele modeli lokalizatorów ma możliwość w pełni zdalnej konfiguracji przez internet. Posiadacz dodatkowego konta ma dostęp do statystyk prowadzonych w ramach monitoringu auta. Może na przykład kontrolować poziom wykorzystanego paliwa, dzięki funkcji obliczania średniego zużycia.

Wgląd w szczegółowe dane dotyczące czasu pracy kierowcy sprawi, że wzrośnie bezpieczeństwo pracowników. Monitoring to zabezpieczenie, że przerwy w pracy nie będą zbyt długie, a odbędą się wtedy, kiedy pracownik powinien odpocząć po ustalonym fragmencie trasy. Przy podejmowaniu działań z uwzględnieniem dostępnych statystyk zmniejszy się ryzyko błędów popełnionych przez zmęczenie. Towary także mają swoje wymagania – chociażby termiczne. Monitoring pojazdów GPS umożliwia doglądanie temperatury w przestrzeni ładunkowej dowolnego samochodu ciężarowego bądź samochodu typu van oraz minivan.

A co jeżeli potrzebuję samochodu w celach prywatnych?

W przypadku udostępniania samochodu firmowego na użytek poza celami firmowymi, istnieje pomocne rozwiązanie. Licznik wykonanych tras służbowych i prywatnych może pomóc w uniknięciu problemów z rozliczaniem kosztów benzyny. Wszystkie informacje dotyczące statystyk monitoringu są dostępne na życzenie użytkownika w dowolnym momencie. Istnieje możliwość wysyłania powiadomień o postojach kierowców oraz dotarciu pojazdu do celu podróży. Informacje mogą być dostarczane drogą mailową bądź na wskazany numer telefonu w formie SMS.

Cena urządzeń może wahać się w zależności od parametrów i funkcji. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem nowinek technicznych w struktury swojej firmy, aby zwiększyć wydajność oraz zagwarantować bezpieczeństwo profesjonalnej kadry.