Myślenice – atrakcje, które warto zaliczyć

Myślenice to miasto powiatowe położone w województwie małopolskim. Dokładnie znajduje się ono 30 km na południe od Krakowa nad rzeką Rabą i jej lewym dopływem Bysinką. Co roku przybywa tutaj coraz więcej turystów. Nic dziwnego, gdyż możemy tutaj spotkać malowniczy krajobraz oraz dużą ilość ciekawych miejsc. W tym artykule skupimy się więc na atrakcjach, które warto zobaczyć.

Myślenice – miejsca, których nie możemy pominąć:

Kolejka

W dzielnicy Zarabie na wysokości 654 m n.p.m znajduje się góra Chełm. Dostaniemy się na jej wierzchołek za pomocą jednoosobowej kolejki krzesełkowej mającej długość 2006 metrów. Sama podróż trwa około 20 min. Jadąc, możemy podziwiać malownicze tereny Rezerwatu Bluszcz. Na szczycie czekają na nas różnego typu atrakcje, takie jak: trasy rowerowe, trasy spacerowe. Warto dodać, że kolejka przystosowana jest do przewożenia rowerów.

Skatepark na Zarabiu

Aktywny wypoczynek w tym miejscu jest jak najbardziej możliwy. Mamy tutaj do dyspozycji nowoczesne wyposażenie w postaci ramp, oraz przeszkód dających nam możliwość nauki nowych trików. Z pewnością znajdzie się też na torze grupa bardziej doświadczonych osób, która będzie w stanie pokazać nam jak łatwiej możemy wykonać daną akrobację.

Szkoła jazdy konnej

Oprócz nauki jazdy mamy tutaj także dostęp do licznego grona form rekreacyjnych. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej. Lokalizacja szkoły daje nam możliwość połączenia tego typu aktywności np. z pływaniem, przez co w ten sposób urozmaicimy sobie wypad. Dodatkowo w stadninie prowadzone są także zajęcia z hipoterapii.

Kryta pływalnia – Aquarius

Pływalnia przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów jak i osób, dla których pobyt na basenie jest formą zabawy. Od dawna przecież wiadomo, że pływanie to doskonały sposób na poprawę swojej kondycji nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. Ośrodek pływacki daje nam także możliwość zapisu na zajęcia grupowe.