Alkohole, na każde wesele

Powoli próbujecie wyznaczać różne elementy składające się na waszą uroczystość weselną oraz doszliście do momentu, w którym wypadałoby wybrać jakiś alkohol na wesele? Akurat tutaj rozwiązanie jest niezwykle proste. Zamiast kombinować i bawić się w wymyślanie cudacznych drinków, których później i tak nikt nie pije, pójdźcie w klasykę, czyli w te napoje wyskokowe, które zawsze są chętnie spożywane przez wszystkich Polaków.

Co wybrać?

Mówiąc o klasyce, już na samym początku trzeba wspomnieć o wódce. No bo czy ktokolwiek wyobraża sobie, by ten typ alkoholu nie pojawił się na stole weselnym? Goście wręcz go na ogół oczekują. Jeśli nie ujrzą na stołach przynajmniej kilku butelek wódki, może zdarzyć się tak, że będą posiadać pewne pretensje do pary młodej, nawet jeżeli nie powiedzą o nich na głos. Wódkę prawie wszyscy piją bardzo chętnie, zwłaszcza na weselach. Najczęściej sięgają po nią panowie, choć i paniom się to zdarza, zwłaszcza że z wódki można przecież w szybki oraz prosty sposób przygotować sobie kolorowego drinka. Absolutnie jest to najpopularniejszy oraz wręcz niezbędny trunek weselny. Wódkę zwykle się jednak czymś popija, dlatego pomyślcie również o tym, jakie napoje na wesele będą najlepiej do niej pasować. Niektórzy uwielbiają zapijać mocne trunki zwykłą wodą, lecz są to raczej nieliczni. Zazwyczaj wódkę podaje się więc w towarzystwie niegazowanych soków owocowych. Niezwykle dobrym wyborem będzie chociażby ten pomarańczowy. Aby nie stawiać go na stołach bezpośrednio w kartonach, koniecznie zaplanujcie to, by został on rozlany do eleganckich dzbanków i podany właśnie w takiej formie.

Napoje dodatkowe?

W rzeczywistości na takiej przeciętnej uroczystości weselnej wódka w zupełności wystarczy. Jeżeli macie ograniczony budżet i nie chcecie przeznaczać go na inne napoje wysokoprocentowe, nie musicie wcale podawać piwa bądź wina, bo z wódki również można przecież stworzyć coś mniej procentowego, dolewając do niej soku oraz dodając kostki lodu. Lecz nie zapomnijcie o szampanie! Szampan na wesele jest równie obowiązkowym trunkiem co wódka. To właśnie nim goście wzniosą pierwszy toast oraz wypiją za wasze szczęście i miłość. Nie możecie zabierać im tej możliwości. Każdy przecież oczekuje tego pierwszego toastu, który jest zwiastunem całej fantastycznej zabawy.