Aktywny wypoczynek Myślenice

Odpoczynek po szkole lub pracy zwykle kojarzy nam się z wylegiwaniem na łóżku przy dobrym serialu, książce lub programie telewizyjnym. Jednakże nie musimy korzystać z urlopu lub wakacji bądź innej prezerwy w czasie roku szkolnego tylko na siedzeniu w domu, możemy także pozwiedzać kawałek Polski.

Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek jest równie odprężający i zapewnia wiele dodatkowych wrażeń. Jest on przeznaczony dla każdego, bez względu na wiek. Jeśli masz w planach wybrać się na przejażdżkę rowerową lub pieszą wędrówkę w Myślenicach znajdziesz ciekawe szlaki. Na terenie województwa małopolskiego, a dokładnie w Myślenicach, czekają na nas różne atrakcje do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Dzięki nim, wraz rodziną lub przyjaciółmi można spędzić razem udany weekend. Gmina Myślenice oferuje wiele atrakcji, by każdy z odwiedzających lub tamtejszych osób zapamiętał to miejsce. Dla miłośników rowerowych zjazdów przygotowano liczne szlaki o różnym poziomie trudności: trasa czerwona 16,1 km, zielona 7,6 km oraz czarna 1,5 km. Myślenice przygotowały również atrakcje dla zwolenników zastrzyku adrenaliny – downhill. Trasy są zlokalizowane na Górze Chełm. Przyciąga to rowerzystów, którzy znają niezwykły klimat i specyfikę tego miejsca oraz chętnych wypróbować czegoś nowego.

Osoby gustujące w pieszych wędrówkach mają do wyboru kilka szlaków turystycznych:

  • Szlak Czerwony na Zachód
  • Szlak Czerwony na Wschód
  • Szlak Żółty na Północny-Zachód
  • Szlak Zielony na Południe
  • Szlak Niebieski na Wschód i Południe

W ofercie aktywnego spędzenia czasu jest również Szkółka Jazdy Konnej „Hucuł”, otwarty basen letni oraz pływalnia, skatepark, korty tenisowe. Możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu w gminie Myślenice jest wiele, każdy znajdzie tu coś dla siebie.