Aktywne wakacje dla każdego

Aktywne wakacje zazwyczaj kojarzą się ludziom z wspinaniem się na Giewont lub ewentualnie na Rysy. A choć pewnie każdy by tego chciał, nie każdy niestety jest w stanie zdobyć te szczyty, bo nie każdy ma potrzebną do tego kondycję i wydolność. Niektóre choroby wręcz uniemożliwiają takie bardziej wymagające wspinaczki. Nie oznacza to jednak, że aktywny wypoczynek jest dostępny wyłącznie dla wybrańców i wyłącznie dla ludzi młodych i super wysportowanych. Taką formę wypoczynku trzeba oczywiście dostosować do swoich aktualnych możliwości fizycznych, ale mogą to zrobić nawet ci, którzy mają sporą nadwagę, chorują na choroby serca i całe swoje życie spędzają raczej na kanapie, zamiast na zewnątrz.

A może góry?

Tatry nie są przecież jedynym wartościowym i atrakcyjnym pasmem górskim w Polsce. Nie każdy musi od razu jechać do Zakopanego, by przeżyć fantastyczną przygodę w przepięknej naturalnej okolicy. Sporo ciekawych i naprawdę pięknych szczytów mają chociażby… Myślenice. Mało kto o nich słyszał, a właśnie warto do nich zajrzeć, co w szczególności powinni uczynić ludzie zamieszkujący Kraków, bo to oni do tej miejscowości mają najbliżej. Szczyty w tych okolicach nie są wysokie, bo osiągają wysokość w okolicy zaledwie sześciuset metrów nad poziomem morza. Każdy może je zdobyć – także dzieci czy osoby starsze. Każdy ma więc szansę na to, by wejść samodzielnie na jakąś górę i takim wejściem urozmaicić swoje wakacje.

Piesze wycieczki!

Mimo wszystko atrakcje nawiązujące do aktywności fizycznej to nie tylko piesze wycieczki i górskie wyprawy, bo jednak niektórym bardziej będą odpowiadać szaleństwa w parkach wodnych czy dyscypliny typowo ekstremalne. Każdy może natomiast znaleźć dla siebie taką aktywność, której chętnie odda się właśnie na wakacjach i z której będzie czerpać czystą przyjemność.